ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister klimatu powołał pełnomocnika ds. międzynarodowej współpracy klimatycznej i energetycznej
07.06.2021r. 16:00

Redakcja CIRE
Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka powołał Sebastiana Barkowskiego na stanowisko Pełnomocnika ds. międzynarodowej współpracy klimatycznej i energetycznej - poinformowało w poniedziałek ministerstwo.
Jak sprecyzował resort, do zadań pełnomocnika będzie należeć m.in. współpraca z instytucjami i organami UE w ramach sieci Ambasadorów Klimatycznych. Będzie uczestniczył w spotkaniach, konferencjach i innych wydarzeniach o charakterze międzynarodowym prezentując stanowisko naszego kraju w zakresie transformacji energetyczno-klimatycznej.

Ministerstwo klimatu zaznaczyło, że ustanowienie pełnomocnika pozwoli także na rozwijanie kontaktów bilateralnych w zakresie międzynarodowej agendy klimatyczno-energetycznej. Ma też pozwolić na kształtowanie pozytywnego wizerunku transformacji energetycznej Polski poprzez promocję rodzimych rozwiązań i technologii, a także osiągnięć w dziedzinie walki ze zmianami klimatu.
Jak poinformowało ministerstwo, Sebastian Barkowski jest urzędnikiem służby cywilnej oraz członkiem służby zagranicznej z wieloletnim doświadczeniem. W latach 2015-2019 pełnił funkcję Zastępcy Stałego Przedstawiciela RP przy UE w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej prowadząc negocjacje w zakresie polityki klimatycznej i energetycznej.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE