ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Uruchomienie połączenia międzysystemowego między Niemcami a Norwegią
14.04.2021r. 18:28

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Niemieccy i norwescy operatorzy systemów przesyłowych (OSP) TenneT i Statnett oddali do użytku połączenie międzysystemowe NordLink o mocy 1,4 GW między Niemcami a Norwegią.
Projekt połączenia międzysystemowego o wartości 1,5-2 mld euro obejmuje dwubiegunowe połączenie międzysystemowe wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC), które będzie rozciągać się na odcinku 623 km między Wilster w Szlezwiku-Holsztynie (Niemcy) a Tonstad (Norwegia).

Linia 525 kV umożliwia Niemcom import nadwyżki energii z hydroelektrowni norweskich, podczas gdy Norwegia będzie importować nadwyżki niemieckiej energii ze źródeł wiatrowych i solarnych.
Enerdata , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE