ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z premierem Japonii
22.03.2021r. 20:33

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Współpraca polityczna, gospodarcza oraz inwestycyjna to główne tematy planowanej na 23 marca 2021 r. rozmowy telefonicznej premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Japonii Yoshihide Sugą. To pierwsza rozmowa liderów państw od powołania Yoshihide Suga na stanowisko premiera 14 września 2020 r. Zastąpił on na tym stanowisku Shinzo Abe.
"Polskę i Japonię łączy wielowymiarowe partnerstwo strategiczne. Obecnie opracowywany jest plan współpracy na kolejne pięć lat. Strona polska liczy na zaangażowanie się Japonii w inicjatywę Funduszu Trójmorza, promowaną od kilku lat przez państwa Europy Środkowo-Wschodniej.

Polska stara się zainteresować stronę japońską wykorzystaniem posiadanych przez nią wysoko rozwiniętych czystych technologii w procesie modernizacji polskich zakładów energetycznych. Zależy nam również na pogłębieniu współpracy w zakresie badań nad energetyką atomową" - czytamy w komunikacie KPRM.
Firmy z Japonii są jednymi z największych inwestorów zagranicznych w naszym kraju. Skumulowana wartość zobowiązań z tytułu japońskich BIZ w Polsce wyniosła na koniec 2018 r. 955 mln dolarów (na podst. NBP).
W Polsce funkcjonuje ok. 300 japońskich firm, które utworzyły do tej pory ok. 40 tys. miejsc pracy.
W 2021 r. 30-lecie swojej działalności w Polsce obchodzi koncern Toyota.

Czytaj również:
KPRM , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE