ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kerry we Francji: potrzeba bilionów dolarów, by zbudować "zieloną" gospodarkę
10.03.2021r. 19:12

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Specjalny wysłannik prezydenta USA ds. klimatu John Kerry ocenił, że koszt przystosowania światowej gospodarki, by ograniczyć zmiany klimatyczne wynosi 2,5-4 bln dolarów. Kerry odbył w środę w Paryżu rozmowy z francuskim ministrem finansów Bruno Le Mairem.
Podczas tego spotkania Kerry wezwał największe gospodarki świata do szybszych redukcji emisji gazów cieplarnianych i zapewnienia, że do 2050 r. osiągną neutralność klimatyczną.

Jak zaznaczył, obecnie kraje te - m.in. Chiny, Indie i Brazylia - nie są na ścieżce do zredukowania emisji na tyle, by ograniczyć ocieplanie klimatu poniżej 2 stopni C. Zapowiedział przy tym, że USA zamierzają wyznaczyć ambitniejsze cele klimatyczne, które ogłoszą przed szczytem w Waszyngtonie 22 kwietnia.

Le Maire ze swej strony zaproponował kilka wspólnych unijno-amerykańskich przedsięwzięć, w tym ustalenie jednakowych zasad i ekologicznych standardów inwestycji, a także proponowany wcześniej przez Komisję Europejską podatek od śladu węglowego, będącego rodzajem cła uwzględniającego wpływ importu na emisje.
Kerry odpowiedział, że Stany Zjednoczone nie wypracowały stanowiska w tym względzie.

Wizyta Kerry'ego w Paryżu była pierwszą, odkąd USA w lutym formalnie powróciły do porozumienia paryskiego w sprawie klimatu. Jako szef amerykańskiej dyplomacji Kerry w 2015 r. podpisywał porozumienie w imieniu USA, lecz w 2017 r. prezydent Donald Trump podjął decyzję o wycofaniu kraju z traktatu. Kerry określił ten okres jako "całkowicie stracone lata".

Czytaj również:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreatywny innowator 11.03.2021r. 16:27
wystarczy tylko dodrukować więcej zielonych
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE