ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Indie i IEA zacieśniają współpracę
28.01.2021r. 15:50

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Rząd Indii i Międzynarodowa Agencja Energetyczna (International Energy Agency, IEA) podpisały ramy partnerstwa strategicznego, aby pogłębić współpracę w szerokim zakresie tematów, w tym bezpieczeństwa energetycznego i przejścia na czystą energię.

Porozumienie zostało podpisane podczas wirtualnej ceremonii przez Sanjiv Nandan Sahai, Sekretarza w Ministerstwie Energetyki Indii oraz Fatiha Birola, Dyrektora Wykonawczego IEA, który określił to wydarzenie jako moment "historyczny" dla IEA i międzynarodowego zarządzania energią.
"Przenosimy nasze stosunki z Indiami - jedną z największych potęg gospodarczych na świecie, na nowy, wyższy poziom" - powiedział. Dodał, że Indie zajmują centralne miejsce w globalnym sektorze energetycznym, a ich znaczenie znajdzie odzwierciedlenie w najbliższym wydaniu raportu IEA India Energy Outlook, który ma zostać opublikowany za kilka tygodni.

IEA jest autonomiczną organizacją międzyrządową działającą w ramach OECD, której misją jest współpraca z rządami i przemysłem w celu kształtowania bezpiecznej i zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich. Założona w 1974 r. - początkowo w celu pomocy w koordynowaniu zbiorowej reakcji na poważne zakłócenia w dostawach ropy - agencja twierdzi, że przyjmuje podejście oparte na wszystkich rodzajach paliwa i technologii, aby zalecać politykom wdrażanie strategii zwiększających niezawodność, przystępność cenową i zrównoważony rozwój energii.
Od 2015 r. IEA otworzyła swoje podwoje dla głównych krajów wschodzących, aby rozszerzyć swój globalny wpływ. Indie stały się krajem partnerskim IEA w 2013 r. i przyjęły status kraju stowarzyszonego w 2017 r.

W ramach partnerstwa strategicznego Indie będą prowadzić konsultacje z IEA w sprawach wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego i będą dążyć do merytorycznej współpracy w całym spektrum działań IEA, ze szczególnym naciskiem na wymianę i analizę danych energetycznych, powiedział Sahai.
"Świat stopniowo zmierza w kierunku zrównoważonej i czystej energii" - powiedział. "Indie stoją na czele tej globalnej transformacji. Intensywna współpraca z członkami IEA pomoże nam przyspieszyć przejście na czystą energię". Partnerstwo strategiczne "może być odskocznią w kierunku uzyskania przez Indie statusu pełnoprawnego członka IEA" - powiedział.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE