ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": Energia płynie szerokim strumieniem
11.01.2021r. 05:57

Na rekordowy poziom importu energii elektrycznej do Polski w ubiegłym roku zwraca uwagę "Rzeczpospolita". Jednocześnie z informacji dziennika wynika, że kolejne lata mogą przynieść dalszy wzrost importu energii do naszego kraju.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Jerzy Lipka 11.01.2021r. 20:32
Albo ukroci sie wplywy lobbystow w energetyce i odsunie ich od wplywu na decyzje, albo wkrotce wiekszosc energii trzeba bedzie importowac! Opoznienie budowy elektrowni jadrowej 10 lat,tylko dlatego ze ciagle ktos wysoko postawiony mial jakies "ale" a w rzeczywistosci walczyl o zachowanie monopolu dotychczasowych zrodel energii ktore nie gwarantuja nam bezpieczenstwa energetycznego zwlaszcza w czasie mrozow czy upalow i braku wiatru. Atom potrzebny od zaraz!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 12.01.2021r. 06:45
Dokładnie - potrzebny prawidłowo skonstruowany mix energetyczny w którym jest miejsce dla wszystkich źródeł dobranych dla specyfiki kraju.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zigzag 12.01.2021r. 11:48
Ze wszystkimi źródłami bym nie przesadzała. Na węgiel już od dawna miejsca nie ma.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 12.01.2021r. 17:59
To że "na węgiel" miejsca nie ma to propaganda albowiem Polska gospodarka od 1946 roku była "zeroemisyjna" albowiem od tego roku notuje się systematyczny przyrost lasów oraz średniego wieku drzewostanu- i równocześnie przyrost mocy zainstalowanej . Lasu przyrosło ok. 2.752.000ha i na dzień dzisiejszy wystarczy na pokrycie istniejącej mocy węglowej ok 30 GW + jeszcze 100 GW nowych mocy węglowych! Na pokrycie 1MW Pe potrzeba 20,62 ha lasu co łatwo policzyć. Elektroenergetyka wymaga coś około 600.000 ha dla zeroemisyjności w przeliczeniu na CO2 . Cała gospodarka polska mogła by urosnąć jeszcze o 100 % i dopiero wykorzystała by zdolności pochłaniania CO2 przez tylko przyrosły las.
Mamy do czynienia z chorą propagandą NZŁ. Ocieplenie klimatu trwa ok. 20 tysięcy lat a w tym czasie stopiło się 2/3 lądolodu a poziom oceanu wzrósł o 120 m . Oddziaływanie cywilizacyjne są od 3 do 4 rzędów wielkosci nizsze jak czyni to sama natura . Konia z rzedem temu kto bezspornie udowodni iż ma to jakiekolwiek znaczenie dla klimatu. Gdyby nie ocieplenie człowiek nie wywendrował by na północ ze swojej kolebki gatunkowej w południowej Afryce pozostając na poziomie obecnego rozwoju plemion "tambylczych" - ale przynajmniej bylibyśmy ekologiczni.
Wiem : powtarzam się - ale to moja "praca u podstaw".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE