ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PSE: Uruchomienie polskiego projektu Multi-NEMO dla RDN planowane na styczeń 2021 r.
19.11.2020r. 14:19

Partnerzy projektu Multi-NEMO, w ramach łączenia rynków dnia następnego, planują jego uruchomienie w Polsce w styczniu 2021 r. - poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Operator zastrzega jednak, że nastąpi to pod warunkiem pomyślnego zakończenia testów, uzyskania gotowości technicznej oraz zatwierdzenia regulacyjnego.
PSE informują, że realizacja polskiego projektu Multi-NEMO w ramach łączenia rynków na Rynku Dnia Następnego wchodzi w fazę końcową.

Z informacji OSP wynika, że Polska stanie się trzecią główną strefą geograficzną w Europie, po Europie Środkowo-Zachodniej w 2019 r. i regionie skandynawskim w 2020 r. w zakresie wdrożenia MNA w ramach Rynku Dnia Następnego zgodnie z wytycznymi UE dotyczącymi alokacji zdolności przesyłowych i zarządzania ograniczeniami przesyłowymi (CACM). Celem CACM jest rozwijanie konkurencji wśród nominowanych operatorów rynku energii elektrycznej (NEMO) na europejskich rynkach energii oraz wspieranie tworzenia w pełni zintegrowanego wewnętrznego rynku energii.
Projekt ma na celu udostępnienie usługi Single Day-Ahead Coupling (SDAC) dla więcej niż jednego NEMO w Polsce, przy zachowaniu ogólnych zasad Market Coupling w zakresie obliczania i alokacji zdolności przesyłowych.

Uczestnikami projektu Multi-NEMO w ramach łączenia rynków na Rynku Dnia Następnego w Polsce są Polski Operator Systemu Przesyłowego PSE oraz trzy wyznaczone do tego NEMO: EPEX SPOT, Nord Pool i TGE.
PSE , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE