ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja przeprowadziła test izolacji systemu elektroenergetycznego obwodu królewieckiego
21.09.2020r. 11:18

Test został przeprowadzony 19 września. Trwał osiem godzin i polegał na odcięciu transgranicznych połączeń elektroenergetycznych z Litwą i zastąpieniu dostaw energii poprzez generację z miejscowych elektrowni - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ministerstwo energetyki Rosji poinformowało, że test ten był drugim etapem przygotowywania obwodu do desynchronizacji elektroenergetycznej państw bałtyckich z postsowieckim systemem BRELL i przejściem na europejski system ENTSO-E.

W trakcie testu wszystkie połączenia 330 kV i 110 kV, łączące obwód z Litwą, zostały odcięte na osiem godzin. W tym czasie zapotrzebowanie rosyjskiej eksklawy na energię elektryczną zapewniały elektrownie gazowe Majakowskaja, Talachowskaja i Pregołskaja. Według danych ministerstwa, maksymalne zapotrzebowanie obwodu królewieckiego wynosiło 486 MW.
Pierwszy etap testów izolacji odbywał się 22-25 maja 2019 roku. Odłączenie od systemu przesyłowego biegnącego przez obszar państw bałtyckich trwało 72 godziny - przypomina BiznesAlert.pl.
MinEnergo , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: nas 22.09.2020r. 01:45
prąd mieli z baterii
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE