ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trwają przygotowania do budowy podmorskiego połączenia Harmony Link
04.08.2020r. 06:58

Harmony Link będzie drugim połączeniem wysokiego napięcia prądu stałego łączącym Polskę z Litwą. Od 2016 roku działa połączenie lądowe LitPol Link - czytamy w BiznesAlert.pl.
Prace przygotowawcze do budowy Harmony Link trwają od początku 2019 roku. Studium trasy na Morzu Bałtyckim zostało przygotowane do stycznia 2020 roku. W grudniu rozpoczęły się prace planistyczne. W marcu 2020 roku PSE i Litgrid ogłosiły przetarg na przeprowadzenie badań dna morskiego, a w lipcu Litgrid ogłosił przetarg na usługi doradcze.
ILF Consulting Engineers Polska opracuje specyfikacje techniczne procedur przetargowych dotyczących podmorskich stacji kablowych najważniejszych elementów projektu Harmony Link na mocy kontraktu o wartości 1,37 mln euro podpisanego w czerwcu 2020 roku. Spółka pomoże także w przygotowaniu pozostałej dokumentacji projektowej. Ma ocenić ryzyko związane z układaniem kabla i zadbać o pozwolenie na jego budowę w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicznej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Litgrid , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE