ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Litgrid ogłosił przetarg na przebudowę połączeń Kłajpeda-Grobine oraz Jurbarkas-Bitenai
06.07.2020r. 08:16

Litewski operator sieci elektrycznej Litgrid ogłosił przetarg na przebudowę sieci przesyłowych energii elektrycznej z Obwodem Kaliningradzkim oraz z Łotwą. Inwestycja ta jest elementem desynchronizacji państw bałtyckim z połączeniem elektroenergetycznym z Rosją - czytamy w BiznesAlert.pl.
Przebudowane mają zostać dwa połączenia Kłajpeda-Grobine oraz Jurbarkas-Bitenai obie linie o napięcu 330 kV. Przebudowa tych dwóch odcinków linii elektroenergetycznej jest konieczne do uruchomienia nowych połączeń elektroenergetycznych, które pozwolą na desynchronizacje państw bałtyckich z rosyjskim systemem BRELL oraz synchronizację z europejskim systemem ENTSO-E.

Jednym z tych projektów ma być połączenie z Polską kablem podmorskim tzw. Harmony Link.
Proces synchronizacji sieci elektroenergetycznej Litwy, Łotwy i Estonii ma kosztować ponad 1,65 mld euro i zakończyć się w 2025 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Baltic-course.com , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE