ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Weszła w życie umowa dot. warunków synchronizacji systemu energetycznego państw bałtyckich i systemu energetycznego Europy kontynentalnej
29.05.2019r. 15:08

ENTSO-E ogłosiła, że umowa w sprawie warunków przyszłej synchronizacji systemu energetycznego państw bałtyckich i systemu energetycznego Europy kontynentalnej weszła w życie 27 maja - czytamy w BiznesAlert.pl.
Wniosek o przyszłe połączenie został złożony przez operatorów sieci przesyłowych z krajów bałtyckich (Elering, AST i Litgrid) i wspierany przez polskie PSE, które są członkami ENTSO-E.

System zasilania w Europie kontynentalnej obejmuje 26 krajów i jest jednym z największych połączonych systemów zasilania na świecie. System zasilania państw bałtyckich jest obecnie asynchronicznie połączony z Europą kontynentalną za pośrednictwem LitPol Link między Litwą a Polską oraz Nordyckiego Obszaru Synchronicznego przez NordBalt między Litwą a Szwecją oraz Estlink 1 i 2 między Estonią a Finlandią.
Synchronizacja państw bałtyckich z Europą kontynentalną jest częścią strategii Unii Energetycznej UE i zapewni bałtyckim operatorom obsługę ich systemów pod częstotliwością europejskiego systemu kontynentalnego i zgodnie z przepisami UE. Zasady operacyjne operatorów sieci przesyłowych Europy Kontynentalnej zostały zaktualizowane w dniu 14 kwietnia 2019 roku wraz z wejściem w życie umowy ramowej o obszarze synchronicznym (SAFA), która zapewnia zgodność z unijnymi kodeksami sieci i wytycznymi - czytamy w BiznesAlert.pl.
ENTSO-E , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE