ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Atlantic Council przekonuje do mostu energetycznego z Ukrainy do Polski
19.10.2018r. 09:04

Melissa Hersh i Edward Kee napisali raport dla Atlantic Council, w którym przekonują, że most energetyczny z Ukrainy do Polski wzmocni bezpieczeństwo energetyczne obu krajów, ale Polacy nie chcą się na niego zgodzić - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Realizacja inwestycji zależy od zgody Polaków - przekonują autorzy. Postulują, aby Polska zaangażowała się w modernizację sieci przesyłowej na granicy i zakup energii z Elektrowni Chmielnicki. W ten sposób Polska mogłaby doprowadzić do synchronizacji sieci ukraińskiej z systemem europejskim, kupować tanią energię, wesprzeć bezpieczeństwo energetyczne w regionie i pomóc w walce z zagrożeniami hybrydowymi dla sektora energetycznego państw NATO. Atlantic Council przekonuje, że nowy blok Chmielnickiego uzasadniony zakupami z Polski powstałby szybciej niż polska elektrownia jądrowa. Think tank przypomina, że inwestycją w ukraińską elektrownię jest zainteresowany amerykański Westinghouse.
Mimo to Polska odmawia inwestycji w most energetyczny z Ukrainy. Inwestycją interesowali się prywatni inwestorzy jak ś.p. Jan Kulczyk stojący przed śmiercią na czele Polenergii, jednak rząd polski ostrzega, że dostawy energii z Chmielnickiego podkopią stabilność dostaw z polskich mocy wytwórczych. Nie zamierza także inwestować w sieć elektroenergetyczną na Ukrainie bez gwarancji stabilności systemu - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: luki 19.10.2018r. 09:31
Cóż bo rząd polski jest zakładnikiem polskich związków zawodowych działających w energetyce zawodowej i kopalniach.... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 21-10-2018r. 08:41 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE