ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Litwa planuje odłączyć linie przesyłowe na Białoruś
08.02.2018r. 12:44

Przygotowując się do synchronizacji z sieciami elektroenergetycznymi Europy kontynentalnej, Litwa planuje odłączyć wszystkie istniejące linie przesyłowe wysokiego napięcia z Białorusią - czytamy w BiznesAlert.pl.
Dotychczasowe obliczenia wskazywały na to, że dla zapewnienia jakościowych i stałych dostaw energii elektrycznej na terytorium Litwy wschodniej, należy zbudować nowe linie wysokiego napięcia, które według wstępnych szacunków kosztowałyby 20,36 mln euro. Jednak w styczniu eksperci spółki dystrybucji gazu i energii elektrycznej "Energijos skirstymo operatorius" (ESO) i operatora systemu przesyłu energii elektrycznej "Litgrid" znaleźli o wiele tańsze rozwiązanie, które będzie kosztowało zaledwie 1,2 mln euro.
Za pomocą linii energetycznych obsługiwanych przez ESO, dla zapewnienia dostaw we wschodniej części kraju wystarczy zainstalować jedną nową linię 35 kV łączącą Miedniki i Kalveliai. Prace planuje się wykonać do 2020 r. - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ambasada Republiki Litewskiej w Polsce , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE