ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wg dziennika "Sieci" Pawlak zabiegał o budowę interkonektora z Kaliningradu
06.11.2017r. 10:35

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, wg tygodnika były wicepremier i przywódca partii Polskie Stronnictwo Ludowe Waldemar Pawlak przed końcem poprzedniej dekady zaskakująco intensywnie zabiegał o budowę połączenia elektroenergetycznego Polski z Obwodem Kaliningradzkim, gdzie miała powstać elektrownia jądrowa. Dziennikarze podkreślają, że było tak pomimo faktu, że projekt mógłby uderzyć w interesy Polski i państw bałtyckich, które chcą uniezależnić się od energii z Rosji. Obiekt w Kaliningradzie utrudniłby budowę elektrowni jądrowej w jednym z tych krajów.
"Sieci" opisują enigmatyczne spotkania z Dangirasem Mikalunasem, lobbystą energetycznym, i sygnały z Rosji, które miały świadczyć o tym, że Pawlak forsował projekt interkonektora pomimo ostrzeżeń służb specjalnych. Jego działania miały odbywać się za przyzwoleniem premiera Donalda Tuska, który w 2009 roku nie interesował się energetyką.

Kontrakt z Rosjanami w tej sprawie miał zostać podpisany wraz z aneksem do kontraktu jamalskiego, który także został przeanalizowany przez dziennikarzy tygodnika. Według "Sieci" Partnerzy z Rosji mieli obiecać Pawlakowi osłonę medialną ewentualnej współpracy w Kaliningradzie.
Stawiają oni tezę, że wicepremier Pawlak mógł wziąć łapówkę. Pada wręcz informacja, że w posiadaniu prokuratury są dowody korupcji, m.in. kwota przekazanych środków oraz dane osoby odpowiedzialnej za ich przekazanie.

Dziennik potwierdza także doniesienia BiznesAlert.pl o tym, że prokuratura bada możliwość przyjęcia korzyści majątkowej lub osobistej konkretnie przez byłego wicepremiera, który jest wymieniony w zawiadomieniu o rozpoczęciu śledztwa.
Sieci , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: sceptyk1 06.11.2017r. 11:05
Interkonektora nie ma. Więc nie utrudnia budowy elektrowni jądrowej w jednym z tych państw. Gdzie zatem w tych państwach się ją buduje? Czy przypadkiem eksperci nie majaczą na życzenie wrogich sił? Czy nie powinni zwrócić wynagrodzenia, bo była to czysta łapówka?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE