ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wilno gotowe pełnić rolę lidera w realizacji projektu synchronizacji sieci elektroenergetycznych państw bałtyckich z Europą
03.10.2017r. 11:52

Jak czytamy w BiznesAlert, litewski minister spraw zagranicznych Linas Linkevičius poinformował, że Wilno jest gotowe pełnić rolę lidera w realizacji projektu synchronizacji sieci elektroenergetycznych państw bałtyckich z sieciami reszty Europy. Według szefa litewskiej dyplomacji jest to jeden z priorytetów, którego "nie można odłożyć na później". Państwa bałtyckie nadal nie są w stanie osiągnąć porozumienia co do sposobu synchronizacji.
- Synchronizacja jest jednym z głównych priorytetów, którego nie możemy już więcej odkładać. Litwa jest gotowa być liderem tego projektu. Wykonane analizy pokazały, że synchronizacja przez Polskę to najtańszy i najbardziej efektywny wariant - powiedział Linkevičius po spotkaniu z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

Zwrócił przy tym uwagę na znaczenie pomocy finansowej ze strony Komisji Europejskiej przy realizacji tego ambitnego projektu.
Wcześniej podczas spotkania z przewodniczącym KE Jeanem-Claudem Junckerem prezydent Litwy Dalia Grybauskaite również mówiła o konieczności wsparcia Komisji dla synchronizacji - czytamy w BiznesAlert.pl.
BNS , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE