ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przed szczytem Polski i państw bałtyckich KPRM milczy o synchronizacji
05.09.2017r. 10:29

Jak poinformował BiznesAlert.pl, premierzy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii spotkają się we wtorek - zapowiedziała kancelaria premiera. W komunikacie na ten temat nie ma jednak informacji o rozmowach na temat modelu synchronizacji sieci elektroenergetycznej z systemem europejskim. Tymczasem miał być to jeden z głównych tematów w czasie spotkania.
"Premierzy będą dyskutować o bieżących kwestiach z agendy europejskiej, m.in. negocjowanych obecnie zmianach w dyrektywie o delegowaniu pracowników, polityce wschodniej UE, budowie jednolitego rynku - w kontekście cyfryzacji i wspólnego rynku cyfrowego oraz wyzwaniach dotyczących wieloletniego budżetu Unii Europejskiej po roku 2020" - czytamy w komunikacie na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wspomniano w nim także o infrastrukturze, ale w kontekście połączeń drogowych i kolejowych. Premierzy mają dyskutować także o bezpieczeństwie militarnym w regionie.
Jak informował BiznesAlert.pl, jednym z głównych tematów spotkania miała być dyskusja na temat modelu synchronizacji sieci elektroenergetycznej państw bałtyckich z systemem europejskim przez Polskę. Był to temat sporny, w którym Polska i Litwa osiągnęły porozumienie, ale Litwa oraz Estonia nadal się wahały. Nie wiadomo, czy brak informacji o tym zagadnieniu w depeszy Kancelarii Premiera może świadczyć o impasie rozmów na ten temat.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE