ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W 2019 roku odbędzie się kluczowy test dotyczący synchronizacji krajów bałtyckich z Europą
01.09.2017r. 05:57

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, za dwa lata zacznie się jeden z najważniejszych etapów procesu synchronizacji sieci elektroenergetycznych państw bałtyckich z systemem innych krajów europejskich. Dzięki temu Litwa, Łotwa i Estonia zwiększą niezależność energetyczną od Rosji. Nadal nie wiadomo jednak, jak ten proces będzie dokładnie przebiegał.
- Za dwa lata zostanie wykonany test pracy w systemie izolacyjnym systemów elektroenergetycznych państw bałtyckich. Jest to najważniejszy z etapów przygotowawczych w procesie synchronizacji ich z systemem Europy kontynentalnej - poinformowało biuro prasowe Litgrid, litewskiego operatora sieci przesyłowych.

31 sierpnia zostały zaprezentowane wyniki badań przygotowawczych dla testów systemów energetycznych państw bałtyckich. Informacje w tej sprawie przekazali przedstawiciele ministrów, operatorów sieci przesyłowych oraz regulatorów z Litwy, Łotwy oraz Estonii.
Wspomniany test ma pokazać, czy systemy energetyczne Bałtów są w stanie funkcjonować bez dostaw energii z państw sąsiednich, czyli z Rosji oraz Białorusi. Jeżeli przyniosą one pozytywny rezultat, wówczas kraje bałtyckie będą zmniejszać liczbę interkonektorów z Rosją i Białorusią. Jednocześnie będą polegać wyłącznie na własnej generacji i połączeniach HVDC.

Badanie nad przygotowaniem do pracy w trybie izolacyjnym ma kosztować 1,28 mln euro. Część tej kwoty pochodzi z unijnego funduszu Connecting Europe Facility - czytamy w BiznesAlert.pl.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE