ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podmorski interkonektor łączący Szwecję i Litwę znów nie działa
06.07.2017r. 10:05

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na giełdę Nord Pool Electricity Exchange, w niedzielę 2 lipca został zerwany kabel. Naprawa ma potrwać tydzień. W celu uzupełnienia niedoboru dostaw energii została uruchomiona rezerwowa moc Elektrowni Kruoinis.
Ze względu na często powtarzające się usterki NordBalt, Litwini planują wymienić 116 podmorskich kabli, ale nie zaplanowano jeszcze daty prac.
Interkonektor zbudowany przez szwedzką firmę ABB rozpoczął pracę w 2015 roku. Jego długość wynosi 453 km. Podziemne odcinki na lądzie wynoszą 40 km po stronie szwedzkiej i 13 km po litewskiej - przypomina BiznesAlert.pl.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Patriot 07.07.2017r. 08:18
Znana jest przyczyna?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE