ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polskie firmy liczą na udział w rozbudowie i modernizacji argentyńskiego przemysłu
05.06.2017r. 15:30

Polskie firmy dostarczające maszyny i usługi dla górnictwa liczą na udział w inwestycjach infrastrukturalnych, które mają być realizowane w najbliższych latach przez rząd argentyński. Za tydzień do Polski przyjedzie misja gospodarcza z tego kraju.
Główne kierunki inwestycji infrastrukturalnych w Argentynie to m.in. rozbudowa sektora górniczego, budowa nowych elektrowni, linii kolejowych i portów przeładunkowych. Oficjalna argentyńska delegacja, w skład której wchodzą najważniejsze osoby odpowiadające za branżę górniczą w tym kraju, będzie przebywać w Polsce 12 i 13 czerwca. W rozmowach wezmą udział przedstawiciele będących w okresie konsolidacji giełdowych grup: Famur i Kopex.

"Wizyta przedstawicieli rządu i firm argentyńskich to bardzo ważne wydarzenie lokujące Polskę wśród głównych partnerów Argentyny w obszarze realizacji projektów przemysłowych. W najbliższych latach kraj ten planuje przeprowadzić szereg inwestycji infrastrukturalnych, głównie w przemyśle wydobywczym, kolejowym i energetyce, których skala i zakres mogą być niezwykle interesujące dla wielu polskich firm" - ocenił w poniedziałek prezes Famuru Mirosław Bendzera.

W składzie argentyńskiej delegacji będzie m.in. pełnomocnik Ministerstwa ds. Górnictwa oraz przedstawiciele YCRT (Yacimiento Carbonifero Rio Turbio) - największej spółki górniczej w Argentynie. W zakładach wydobywczych grupy YCRT pracują już cztery polskie kompleksy ścianowe oraz kombajny chodnikowe.

"W ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowaliśmy na rzecz YCRT kontrakty warte ponad 560 mln zł. Grupa YCRT ma w planach kolejne inwestycje w celu zabezpieczenia dostaw węgla niezbędnych do zasilania elektrowni o mocy 240 MW" - poinformował wiceprezes Kopeksu Bartosz Bielak, potwierdzając, że polskie firmy okołogórnicze liczą na kolejne kontrakty w Argentynie.
Argentyński przemysł wydobywczy tworzy obecnie ok. 4 proc. jej PKB. Tamtejszy rząd planuje zwiększyć udział górnictwa poprzez wspieranie inwestycji realizowanych w tej branży przez YRCT. Oprócz tego chce modernizować i rozwijać infrastrukturę kolejową, m.in. w zakresie taboru kolejowego, systemów trakcyjnych i zasilania, urządzeń sygnalizacyjnych, rozjazdów kolejowych czy profili stalowych.

Yacimiento Carbonifero Rio Turbio jest największym zjednoczeniem wydobywczym węgla kamiennego w Argentynie, eksploatującym swoje złoża metodą ścianową. W 1958 r. spółka przeszła pod nadzór administracji rządowej. Obecnie działa pod auspicjami Ministerstwa Energii i Górnictwa Republiki Argentyńskiej.

Podczas wizyty argentyńskiej delegacji mają być omawiane kwestie dotyczące zaangażowania polskich firm w modernizację i rozwój tego kraju. Celem spotkań na szczeblu rządowym jest omówienie potencjalnych obszarów, w których polskie firmy mogą zaangażować się w przedsięwzięcia rozwojowe w tej drugiej co do wielkości gospodarki w Ameryce Południowej.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE