ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE popiera integrację systemu elektroenergetycznego krajów bałtyckich Bałtów z wykorzystaniem Polski
25.05.2017r. 06:19

Jak poinformował BiznesAlert.pl, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej Marosz Szefczovicz stwierdził, że Komisja będzie nadal wspierać realizację projektu synchronizacji systemów elektroenergetycznych państw bałtyckich z systemem Europy kontynentalnej z wykorzystaniem polskiej sieci.
- Synchronizacja systemów elektroenergetycznych państw bałtyckich z sieciami europejskimi jest ważna dla tego regionu i całej Unii Europejskiej. Po połączeniu państw bałtyckich przez Polskę z sieciami europejskimi spadnie zależność od importu energii z Rosji. Wśród państw UE powstaną też korzystniejsze warunki handlu energią, wzrośnie konkurencja cenowa, poprawi się jakość usług oferowanych klientom - powiedział Szefczovicz w rozmowie z Verslo žinios.
Jak przypomina BiznesAlert.pl, 8 maja premierzy Litwy, Łotwy i Estonii oraz premier Polski osiągnęli wstępne porozumienie w kwestii wspomnianego procesu. Ma on nastąpić poprzez istniejący interkonektor między Polską a Litwą - LitPol Link. Zgodnie z oczekiwaniami odpowiedni dokument w tej sprawie ma zostać podpisany w czerwcu.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE