ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rozmowy o współpracy energetycznej między Polską i Białorusią bez konkretów
16.05.2017r. 09:09

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w Warszawie odbyło się spotkanie biznesowe na temat współpracy energetycznej Polski i Białorusi. Zostało ono zorganizowane przez białoruską misję dyplomatyczną w ambasadzie Białorusi w stolicy Polski.
Do gości wydarzenia przemówił Ambasador Aleksander Awerianow. Agencja BelTA podaje, że w spotkaniu uczestniczyło koło 80 osób reprezentujących polskie spółki serwisujące instalacje energetyczne, a także białoruską firmę energetyczną Belenergo, a także jej spółki-córki Belenergoremenaladka, Belenergostroj, Zavodelektrosetstroj, Belenergosetprojekt.

Podczas spotkania omówiono warunki uczestnictwa białoruskich specjalistów przy realizacji projektów energetycznych w Polsce. Uczestnicy mieli wymienić się kontaktami i ustalić dalsze metody działania.
Współpraca Polski i Białorusi w elektroenergetyce stoi pod znakiem zapytania wobec faktu, że Polacy oficjalnie poparli sprzeciw Litwy wobec wykorzystania energii elektrycznej z planowanej elektrowni jądrowej w Ostrowcu. Projekt jest realizowany na Białorusi, ale przez rosyjski Rosatom i za jego pieniądze. Warszawa i Wilno obawiają się negatywnego wpływu przedsięwzięcia na rynek energii w regionie - przypomina BiznesAlert.pl.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE