ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

NordBalt ma zostać naprawiony
03.04.2017r. 11:31

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, naprawa połączenia ma wyeliminować powtarzające się problemy z przesyłem energii.
Jak informowała agencja LETA/BNS, w listopadzie 2016 roku z powodu remontu przez dwa tygodnie połączenie elektroenergetyczne NordBalt między Litwą a Szwecją było wyłączone z eksploatacji. W zeszłym roku problemów z prawidłowym funkcjonowaniem połączenia było więcej. Według Litwinów odnotowano wtedy w sumie 10 wyłączeń kabla przesyłowego.

Operatorzy sieci przesyłowych Litwy i Szwecji, Litgrid oraz Svenska kraftnät, podjęli decyzję o naprawie połączenia, co ma wyeliminować powtarzające się problemy techniczne. Warunki umowy zostały już ustalone, choć nie została ona jeszcze podpisana.
- Zostałem poinformowany, że nie ma między firmami rozbieżności. To tylko kwestia czasu, gdy wszystkie strony podpiszą umowę. Może to potrwać kilka tygodni, być może mniej - powiedział Rimvydas Stilinis, członek zarządu w Litgrid. Jak podkreślił Litwin, szwedzki oddział firmy ABB ma wyremontować połączenie na własny koszt. Litewski minister energetyki Žygimantas Vaičiūnas powiedział w lutym, że elementy kabla energetycznego mogą zostać wymienione - czytamy w BiznesAlert.pl.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE