ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kraje bałtyckie podjęły decyzję o woli integracji z systemem europejskim
19.12.2016r. 09:10

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na agencję Delfi, kraje bałtyckie formalnie przyjęły decyzję o woli desynchronizacji z postsowieckim systemem elektroenergetycznym BRELL (IPS/UPS) i integracji z systemem europejskim. Według ekspertów najlepszym pomostem łączącym ze państwa z Europą ma być Polska.
Delfi powołuje się na prezesa zarządu Latvenergo Arisa Żigurisa. Stwierdził on, że decyzja wpłynie na losy konsumentów w całym regionie i z tego względu jej realizacja powinna zostać dofinansowana ze środków europejskich. Kraje bałtyckie chcą odciąć się od BRELL do 2025 roku.

Dziennik Verslo Zinios podaje, że Połączone Centrum Badań Komisji Europejskiej prawdopodobnie zarekomenduje synchronizację sieci elektroenergetycznej państw bałtyckich z zachodnioeuropejskim systemem poprzez Polskę.
Źródła gazety przekonują, że to wykorzystanie połączenia elektroenergetycznego z Polską zostanie uznane za najlepszą opcję. Centrum rozważa także inne opcje: połączenie elektroenergetyczne z Finlandią - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ABC 19.12.2016r. 13:14
Ale my nie chcemy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE