ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMiędzynarodowa Energetyka
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Raport: Buzek i Krasnodębski wśród kluczowych europosłów ds. energetyki
07.12.2016r. 17:48

Jerzy Buzek i Zdzisław Krasnodębski są wśród dziesięciu najbardziej wpływowych europosłów ds. energetyki w UE - wynika z raportu VoteWatch Europe. Zaznaczono, że dla europosłów z Europy Środkowej i Północnej Rosja stanowi zagrożenie dla jedności energetycznej UE.
W raporcie VoteWatch Europe, międzynarodowej organizacji pozarządowej, wskazano tych członków Parlamentu Europejskiego, którzy wywierają największy wpływ na kwestie związane z energetyką, i odegrają - jak prognozują autorzy - kluczową rolę w kształtowaniu istotnych inicjatyw europejskich w tym zakresie.

W rankingu znalazło się dwóch Polaków. Pierwsze miejsce zajął Jerzy Buzek, przewodniczący Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, b. przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Obecnie przewodniczący Europejskiego Forum Energetycznego - grupy promującej najważniejsze zagadnienia dot. energetyki.

Na ósmym miejscu sklasyfikowano zaś Zdzisława Krasnodębskiego z Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, członka Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, sprawozdawcę w sprawie ustanowienia mechanizmu wymiany informacji w odniesieniu do umów międzyrządowych i instrumentów niewiążących w dziedzinie energii między państwami członkowskimi a państwami trzecimi.
W rankingu na czołowych pozycjach znaleźli się: luksemburski poseł do Parlamentu Europejskiego Claude Turmes (drugie miejsce), członek Grupy Zielonych, zwolennik efektywnej gospodarki energetycznej, a także Morten Helveg Petersen, duński eurodeputowany, wiceprzewodniczący Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (trzecie miejsce). Ranking na dziesiątej pozycji zamyka Patrizia Toia, europarlamentarzystka z Włoch, wiceprzewodnicząca Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.

Jak zauważają autorzy raportu, reprezentanci z Europy Środkowej i państw Europy Północnej w PE "mają znacznie większy wpływ na kształtowanie unijnej polityki energetycznej, niż europarlamentarzyści z południa i zachodu Europy". Według autorów w tym kontekście jednym z najważniejszych zagadnień jest to, że postrzegają oni Rosję jako zagrożenie jedności energetycznej UE.

Raport przygotowano w oparciu o "inicjatywy podjęte przez poszczególnych europarlamentarzystów oraz wyniki ich głosowań" w sprawie kluczowych regulacji. Wzięto w nim pod uwagę opinie ponad 200 ekspertów ds. UE, którzy mają dostęp do dokumentów Parlamentu Europejskiego i współpracują z europarlamentarzystami.

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: franciszka 07.12.2016r. 19:05
Buzek to ...niepoważny gość.
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 08-12-2016r. 11:07 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 08.12.2016r. 12:41
Bez obawy o zniesławienie można powiedzieć, że Buzek to zdrajca Śląska i górnictwa, a może i polskiej racji stanu.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: histeoryk 12.12.2016r. 19:08
wpłynęli na 20 stopień zasilania...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE